Forsøk å etterligne strukturen til det faktiske innholdet slik at overgangen til det ferdig lastede innholdet føles sømløs.
Skeleton er et alternativ til spinner når du ønsker å indikere at innhold er i ferd med å lastes inn. Skeleton bidrar til at brukeren lettere forstår hva som kommer, og opplever ventetiden som kortere. Velg variant av skeleton basert på typen innhold som lastes inn, for eksempel overskrifter, tekstblokker eller bilder. Forsøk å etterligne strukturen til det faktiske innholdet slik at overgangen til det ferdig lastede innholdet føles sømløs.
11605 Individuell Plan (IP) | Studieforbundet Funkis
Studieplan nr. 11605
Individuell Plan (IP)
4–20 timer
Målgruppe
Medlemmer i funksjonshemmedes organisasjoner, tillitsvalgte, pårørende, helsepersonell og andre interesserte.
I løpet av kurset skal deltakerne
Læringsmål (kunnskapsmål (K), ferdighetsmål (F) og/eller holdningsmål (H) K - Deltakere skal få økt kunnskap om innhold i og og tanken bak Individuell Plan. K - Deltakere skal få økt kunnskap om rutiner og regelverk. F - Trene på å utarbeide en Individuell plan. H - Deltakere skal få innsikt i hvilken betydning Individuell Plan har for den enkelte.
Kursinnhold
Alle som har behov for langvarige og koordinerte helse- og omsorgstjenester, har rett til å få utarbeidet en individuell plan dersom personen selv ønsker det. Kommunen har etter helse- og omsorgstjenesteloven et ansvar for å se til at individuell plan blir utarbeidet også når behandlingen omhandler spesialisthelsetjenester.
Individuell plan er En rettighet Et verktøy og en arbeidsmetode En prosess som innebærer samarbeid og samhandling
Erfaringsutveksling: forhåndskunnskaper og forventninger Innføring i Individuell Plan: Som rettighet og som verktøy og arbeidsmetode Regelverk og rutiner Betydningen av Individuell Plan for den enkelte Aktuelle tema knyttet til organisasjon og diagnose
Krav til kurslærer
Inngående kjennskap til og praksis fra arbeidet med Individuell Plan
Ressurser
Individuell Plan- veileder til forskriftene helsedirektoratets veileder. Retter seg i første rekke til tjenesteytere. www.helsedirektoratet.no/publikasjoner