Forsøk å etterligne strukturen til det faktiske innholdet slik at overgangen til det ferdig lastede innholdet føles sømløs.
Skeleton er et alternativ til spinner når du ønsker å indikere at innhold er i ferd med å lastes inn. Skeleton bidrar til at brukeren lettere forstår hva som kommer, og opplever ventetiden som kortere. Velg variant av skeleton basert på typen innhold som lastes inn, for eksempel overskrifter, tekstblokker eller bilder. Forsøk å etterligne strukturen til det faktiske innholdet slik at overgangen til det ferdig lastede innholdet føles sømløs.
15614 Opplæring av FFMUs Ambassadører | Studieforbundet Funkis
Studieplan nr. 15614
Opplæring av FFMUs Ambassadører
4–20 timer
Målgruppe
Unge medlemmer i Foreningen for Muskelsyke (FFM) som vil fortelle om å leve med en sjelden sykdom ved å være Ambassadører.
I løpet av kurset skal deltakerne
Læringsmål: kunnskapsmål(K), ferdighetsmål(F) og/eller holdningsmål(H) K- Deltakerne skal få kjennskap til FFM og FFMU (ungdomsarbeidet) slik at de kan fortelle om foreningene til skoler, helseforetak og andre. De skal også få utvikle seg selv slik at egen livshistorie er en del av fortellingene. F- Deltakere skal, etter endt kurs, kunne gjennomføre fortellinger/forelesninger på egen hånd. De skal spre alvor og glede til helsepersonell og andre. H- Deltakerne skal få innsikt i betydningen av hvordan fortellinger kan endre holdninger og handlinger. Det vil også ha betydning for den enkelte ambassadørs mestringsfølelse, som forhåpentligvis gir økt livskvalitet.
Kursinnhold
Teoretisk innføring i FFM og FFMU. Jobbe med ulike presentasjonsformer. Utvikle fortellinger/forelesninger som både er personlige og har fellestrekk. Øvelser i å forelese for hverandre. Finne forelesningsarenaer på skoler, i helsevesenet og andre.
Krav til kurslærer
Må ha god kjennskap til FFM og FFMU. Må ha erfaring som foreleser.
Ressurser
FFM´s organisasjonsplaner og prosjektsøknad. Eventuelt annen litteratur, arbeidshefter, studiehefter.