
Funkis endrer frister for kursåret 2023
Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse vil at Funkis skal følge kalenderåret i våre søknadsrunder. Dette betyr at årets søknadsrunde vil gjelde fra 19.01 til 31.12. 23.
Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse vil at Funkis skal følge kalenderåret i våre søknadsrunder. Dette betyr at årets søknadsrunde vil gjelde fra 19.01 til 31.12. 23.
Funkis er stolt av å presentere en ny studieplan om temaet fremtidsfullmakt. Vi håper mange vil bruke planen og holde kurs om dette viktige temaet framover.
Brystkreftforeningen, Hodepine Norge, Melanomforeningen og Hjernerystelsesforeningen ble etter årsmøtet 19. april innlemmet i Funkis-familien.
Inger Helene Venås er i dag generalsekretær i HLF. Hun er kjent som en kreativ og løsningsorientert leder med stor gjennomføringsevne.
Tidligere har man i FunkisKurs bare skrevet ned hele timer for å registrere kurstid. Men nå skal man være mer nøyaktig og bruke desimaler for å runde opp til nærmeste kvarter.
Vi minner om årsmøtet i Studieforbundet Funkis, som holdes på Røde Kors konferansesenter, Oslo. Påmeldingsfrist er 31. mars. Her finner du årsmøtedokumentene:
Foreningen for muskelsyke (FFM) har laget et hefte om fatigue, en type utmattelse som ofte rammer kronisk syke og mennesker med langvarige diagnoser.
Et førtitalls studieledere, tegnspråktolker og andre var samlet på Scandic Helsfyr 7. – 8. mars. Det ble to innholdsrike dager, med siste nytt fra Studieforbundet Funkis, erfaringsutveksling og gode innspill.
Funkis fjerner muligheten til å søke tilretteleggingstilskudd (TRT) for kategorien Frivillig innsats for tilrettelegging av kurs.